Fundacja IndeksStart2star - nowatorski program stypendialny
2010-05-05 18:53:10

Indeks Start2Star to nowatorski program stypendialny, obejmujący cały, nawet pięcioletni okres studiów. Jego głównym celem jest zapewnienie wybranej grupie najzdolniejszych i najbardziej aktywnych społecznie maturzystów, pochodzących z niezamożnych rodzin, środków finansowych na odbycie studiów.

O wadze projektu świadczy fakt, iż współpracują przy nim aż trzy organizacje: Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi (jako Organizator), związana z Leszkiem Czarneckim Fundacja LC Heart (w roli Fundatora) i Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości (będąca Organizacją Wspomagającą).

W rekrutacji do I edycji (2007/2008) udział wzięło ponad ośmiuset uczniów klas maturalnych. Naszym początkowym założeniem było przyznać piętnaście stypendiów, jednak niezwykle wysoki poziom uczestników skłonił Fundatora do zwiększenia puli stypendiów. Ostatecznie przyznaliśmy dwadzieścia stypendiów, z których każde wynosiło 1300 zł miesięcznie przez cały okres studiów.

Do tegorocznej edycji zapraszamy wszystkich maturzystów, którzy mogą pochwalić się znakomitymi wynikami w nauce, jak również potrafią udowodnić, że są przedsiębiorczy i aktywni społecznie!

Przed przystąpieniem do aplikacji prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie www.lcheart.pl/start2star


źródło: inf. wł.