Witaj zapowiadający się tegoroczny Maturzysto!
Prawo

Porzuć na chwilkę bryki z polskiego,
Oderwij się od kreślenia regularnej sinusoidy,
Zamknij ten hiper- opasły słownik język obcych!


Wreszcie cisza, spokój i porządek.

Pomóż mi rozwiązać prosty KAZUS :-)


Nasz stan faktyczny:
Jesteś młodym człowiekiem kończącym pewien etap życia.
Przed Tobą niezwykle ważna decyzja - WYBÓR STUDIÓW.

Głowa Ci pęka od usiłowania zapamiętania wszystkich nazw Wyższych Uczelni... ale to dopiero początek męki! Nie wiesz jaki kierunek studiów wybrać.
Zastanawiasz się:
  • W czym jestem najlepszy?
  • Nauka jakich przedmiotów daje mi najwięcej satysfakcji?
  • Jakie mam przed sobą perspektywy?

Na domiar złego, wszyscy Ci wszystko radzą. Nikt jednak nie podaje Ci rzetelnych argumentów.

A CO POWIESZ O PRAWIE NA WYŻSZEJ SZKOLE
PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ZARZĄDZANIA im. Leona Koźmińskiego???


Rozwiąż dylemat. Na zadanie masz 10 min:

1) Jasno postawione cele - to 70% sukcesu

Program studiów dziennych jak i zaocznych obejmuje pełny zestaw przedmiotów magisterskich studiów prawniczych. Ukończenie studiów umożliwia więc uzyskanie stopnia magistra prawa oraz uprawnia do podjęcia aplikacji ( sądowej, prokuratorskiej, adwokackiej, radcowskiej, notarialnej.
Program nauczania prawa w WSPiZ różni się od uniwersyteckiego tym, że zakłada na studiach dziennych 2 do wyboru, pogłębione, specjalizacje z zakresu prawa gospodarczego lub finansowego. Rozpoczynają się one na IV roku studiów i trwają 2 lata.


2) Obowiązki Studenta Prawa: "witalna obecność na wykładach i ćwiczeniach"
(od vitalis- żywotny, obdarzony siłą żywotnią )


Dużą zaletą zajęć na kierunku Prawo na naszej Uczelni jest ich seminaryjny charakter. Podczas wykładów, studenci mogą zadawać pytania, razem z wykładowcą rozwiązywać zagadnienia z zakresu przedmiotu itp. Oczywiście ich wiedza w znacznie dokładniejszym stopniu jest weryfikowana na ćwiczeniach. W trakcie roku akademickiego są kartkówki i kolokwia, co uczy systematyczności. Na szczęście nie ma zagrożenia oceną niedostateczną! :-)

Kolejną zaletą jest łatwy kontakt z wykładowcą. Jeśli w wyniku vis maior opuściłeś zajęcia lub jakieś zagadnienie jest dla Ciebie nie zrozumiałe, śmiało możesz pójść w godz. dyżuru wykładowcy i przedstawić mu swój problem. Wszyscy nasi Profesorowie są niezwykle sympatyczni i zawsze służą pomocą studentom.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym argumentem jest dobrze ułożony PLAN ZAJĘĆ. Zajęcia odbywają się zwyczajowo od poniedziałku do piątku. Pomiędzy zajęciami nie ma zbyt długich okienek, dzięki temu masz dobrze zagospodarowany dzień i nie marnujesz czasu na ( często) bezczynne oczekiwanie na kolejny wykład.

3) Przedsiębiorczość, a studia Prawa

Bądźmy racjonalistami: w dzisiejszych czasach nie jest sztuką znać prawo,
ale posiadać umiejętność zastosowania wiedzy teoretycznej w praktyce!


Oprócz podstawowej teczki wiedzy prawniczej, należy być przedsiębiorczym, umieć zarządzać zasobami ludzkimi i przynajmniej wiedzieć dlaczego CA+KA=-OFF ( makroekonomia). Na naszej Uczelni studenci tak humanistycznego kierunku jakim jest Prawo, mają zajęcia również z zakresu Zarządzania i Marketingu. Dzięki temu są od początku przygotowywani do przyszłej pracy w przedsiębiorstwach, bankach itp.

Duży nacisk na znajomość języków obcych.
Obowiązkowy jest j. angielski zakończony egzaminem LCCI poziom min. 2.Drugi można wybierać spośród oferowanych: niemiecki, francuski, włoski, hiszpański. Również zakończone egzaminem.
Nie muszę chyba dodawać, że niezbędna jest znajomość łaciny z uwielbianym przez wszystkich Dr Maciejem Staniszewskim.

Możliwość wymiany z uczelniami zagranicznymi
W ramach udziału w programie Socrates- Erasmus , nasza Szkoła zapewnia możliwość spędzenia semestru na uczelni zagranicznej. Wyjazd taki jest dużym wyzwaniem, ale również niepowtarzalnym doświadczeniem dla każdego młodego człowieka. Nie tylko możesz pogłębić wiedzę, ale również nawiązać kontakty ze studentami z całego świata, nawiązać przyjaźnie i nabyć obycia w krajach Uni Europejskiej, do której w czerwcu przystąpimy.
Już od przyszłego roku krąg zagranicznych uczelni poszerzy się o kraje pozaeuropejskie.

Podsumowanie:
Założenia, które gwarantują efektywne studiowanie są wykorzystane w praktyce na kierunku Prawo na WSPiZ im. Leona Koźmińskiego.

Przejdźmy do mniej oficjalnych wiadomości.

Studentom naszej Uczelni dalekie jest pojęcie "wyścig szczurów". Wszyscy są dla siebie sympatyczni, użyczają sobie materiałów do nauki oraz często oferują sobie bezinteresowną pomoc.
Organizują sobie wspólne wypady do dyskotek, knajp, a nawet obozy zimowe, dzięki którym można w trybie przyśpieszonym zaliczyć zajęcia W-F.


Rozwiązanie: Z takiej szansy, jest grzechem nie skorzystać!!!

Drogi kolego/ koleżanko
Jeśli dotarłeś, aż do tego momentu należy Ci się nagroda! Więcej informacji możesz znaleźć na stronie: www.wspiz.edu.pl. Mam nadzieję, że udało mi się choć w części przekonać Cię do studiowania na kierunku Prawo na WSPiZ im. Leona koźmińskiego

Do zobaczenia wkrótce, na inauguracji roku akademickiego 2003/2004

Artykuł powstał przy współpracy z
Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźminskiego

powrót | strona główna