Jak VIP-y radzą sobie ze stresem?

Nie tylko Ty odczuwasz stres - ale możesz z nim walczyć!
Andrzej Nejman

1. Jak Pan odreagowuje stres?
Z przyjaciółmi w knajpie…

2. Czy Pana zdaniem stres jest tylko przeszkodą, czy też może być pożyteczny?
Stres jest chyba zawsze zły, jest on bowiem czymś w rodzaju chronicznego (!) podenerwowania, tremy, czy jakkolwiek by to zwać. Chwilowe stany tego typu mogą nas pobudzać do działania, ale zawsze trzeba je później odreagować. Stres, jako stan permanentny, zabiera nam energię nie pozwalając się zregenerować. Nie wolno do tego dopuścić. Nie mylmy więc stresu z podekscytowaniem przed trudnym "wyczynem", które polecam.Magda Stużyńska

1. Jak Pani odreagowuje stres?
Towarzystwo osób bliskich sprawia, że się rozluźniam i nabieram dystansu do problemów. Myślę, że najgorsza w trudnej sytuacji jest samotność. Na przykład matura, wystarczy, ze pomyślisz, że cała klasa, cała szkoła też się denerwuje to od razu robi się lepiej.

2. Czy Pani zdaniem stres jest tylko przeszkodą, czy też może być pożyteczny?
Oczywiście stres może być przeszkodą, ale gdy go przezwyciężymy może nas uodpornić i w jakiś sposób rozwinąć. Na pewno jednak długotrwała walka ze stresem osłabia i niszczy.Joanna Brodzik, aktorka

"Na pisemną maturę z historii pojechałam rowerem, żeby się dotlenić. Od tamtej pory moim skutecznym sposobem na stres jest wyjście na świeże powietrze i kilka głębokich oddechów."

1. Jak Pani odreagowuje stres?
Intensywnie zamieniam go na wysiłek fizyczny. Np. sprzątanie. Zamiana "złej" energii na porządek działa na mnie uspokajająco. A do czystego domku można zaprosić znajomych i ...pełniej odreagować te stresy.

2. Czy Pani zdaniem stres jest tylko przeszkodą, czy też może być pożyteczny?
Jeśli nie damy się ogarnąć panice, na pewno. Ja często żartuję z tego, co mnie stresuje. To daje potrzebny dystans i pozwala kontrolować napięcie. Więc jeżeli nauczysz się korzystać z sił jakie daje Ci stres, będziesz jak Superman. Albo Supermenka!Norbi, piosenkarz

"Najlepszym sposobem jest połączenie dobrej, rozluźniającej muzyki z miłym damskim towarzystwem."

1. Pana sposób na odreagowanie stresu?
Noszenie córeczki na barana.

2.Czy Pana zdaniem stres jest tylko przeszkodą, czy też może być pożyteczny?
Najlepiej gdyby stres zniknął z mojego życia, czego szczerze mu życzę!!Sylwia Wiśniewska, piosenkarka:
Dobrym sposobem na stres jest picie rumianku. Jednak najlepsza metoda to 15-minutowe odizolowanie się, wyciszenie, np. na ławce w parku. Najważniejsze w takich chwilach jest skupienie i powtarzanie sobie, że wszystko będzie dobrze.

Kasa, piosenkarz
Najlepiej jest przyjść tuż przed egzaminem, żeby nie zdążyć przesiąknąć atmosferą stresu roztaczaną przez innych. Dobrze jest wcześniej pójść na spacer, żeby tylko nie siedzieć długo przed salą egzaminacyjną.

Anna Przybylska, aktorka
Żeby odreagować stres przed egzaminem najlepiej jest wybrać się gdzieś z przyjaciółmi, wyjechać na weekend, pójść na imprezę, na siłownię, rower, basen.

Gabriel Fleszar, piosenkarz
Jeżeli nauczymy się panować nad własnym ciałem, o wiele łatwiej przyjdzie nam uspokojenie własnych myśli. Najlepiej zamknąć oczy, uspokoić oddech i pomyśleć o czymś przyjemnym. Jeśli mamy taką możliwość, to dobrze jest również położyć się i odpocząć.

Reni Jusis, piosenkarka
Nie ma nic bardziej uspokajającego na maturze niż tabliczka czekolady, a w środku oczywiście ... ściąga! Chociażby na szczęście.

Maja Kraft, piosenkarka
Dobrym sposobem na wszystkie stresy jest uprawianie sportu. Wysiłek fizyczny pozwala zapomnieć o troskach. Również spożywanie magnezu wzmacnia układ nerwowy. Jednak mnie najbardziej pomagają rozmowy z przyjaciółmi.
powrót | strona główna