Dwa stypendia SPOT rozdane.
2009-03-13 11:49:23

Druga edycja Konkursu Jednego Wiersza Szkoły Aktorskiej SPOT w Krakowie (www.ksa.edu.pl) cieszyła się ogromnym powodzeniem. Utalentowani młodzi ludzie z całej Polski spotkali się w siedzibie SPOT, by wykorzystać szansę na zdobycie stypendium w tej jednej z najstarszych prywatnych szkół aktorskich w Polsce.

Swoje pięć minut (a właściwie 3 minuty, bo tyle trwała prezentacja jednego kandydata) doskonale wykorzystali: Katarzyna Linke i Mariusz Babicki, zdobywcy nagrody głównej. Tej trudnej decyzji dokonało Jury złożone z wykładowców SPOT, pod przewodnictwem dyrektora szkoły Jana Korwin-Kochanowskiego.

Zachwycili się oni recytowanym przez Katarzynę Linke fragmentem utworu Stanisława Barańczaka "NN próbuje sobie przypomnieć..." oraz brawurowym wykonaniem "Listu do Matki" Sergiusza Jesienina przez Mariusza Babickiego. Otrzymali oni stypendium na naukę w Szkole Aktorskiej SPOT.

Uczestnicy, którym się nie powiodło w tym roku zapowiadają, że jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa i spróbują swoich sił za rok. Trzymamy za słowo!


źródło: inf. wł.