Wyślij nauczyciela na e-kurs GPW
2008-01-17 15:53:18

Masz niepowtarzalną okazję wysłać Twojego nauczyciela na kurs e-learningowy. Czyli naukę zdalną przez komputer z wykorzystaniem internetu. Temat kursu to Giełda Papierów Wartościowych i rynek kapitałowy. Celem Kursu jest kształcenie lokalnych liderów, dysponujących wiedzą z zakresu rynku kapitałowego, niezbędną w inwestowaniu, jak również w propagowaniu problematyki giełdowej i finansowej w środowisku, w szczególności wśród młodzieży szkolnej.

Program skierowany jest do nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów kierunków ekonomicznych i pedagogicznych. Udział w Kursie jest nieodpłatny. Zajęcia realizowane są w formule kształcenia na odległość, z wykorzystaniem platformy e-learningowej: www.kapital.edu.pl. Kursanci uczestniczą w wirtualnych zajęciach prowadzonych przez nauczycieli akademickich. Mogą liczyć na indywidualną opiekę metodyka, jak również prace grupowe i studia przypadków.

Program kształcenia, określony na 32 godziny lekcyjne, obejmuje realizację 10 rozbudowanych modułów e-learningowych, przygotowanych według specjalnych standardów metodycznych. Dodatkowo moduły te wzbogacono o scenariusze pomocne do zastosowania nabytej wiedzy na szkolnych zajęciach, zaś cały Kurs poszerzono o mikromoduły - scenariusze zastosowania nabytej wiedzy w programie innych przedmiotów niż podstawy przedsiębiorczości.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem Kursem limit przyjęć dla II i III edycji został zwiększony - z 40 na 120 uczestników. Zapisy przyjmowane są do dnia 18 lutego br. Kurs rozpoczyna się 3 marca i trwa trzy miesiące.

Kurs realizowany jest przez Fundację Edukacji Rynku Kapitałowego we współpracy z Fundacją Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, pod Patronatem Komisji Nadzoru Finansowego oraz Giełdy Papierów Wartościowych. Bardzo bogaty program Kursu, jak również grono instytucji zaangażowanych w organizację projektu, gwarantują uczestnikom kursu wysoką wartość certyfikatu.

Szczegółowy program Kursu, terminarz organizacji zapisów i realizacji zajęć, a także formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.kapital.edu.pl

źródło: inf. wł.