Stres pod kontrolą.
Rady czytelników, jak sobie radzić ze stresem.


Zobacz inne porady czytelników

3 maja

Dwie kawy i papieros. Może niezdrowe ale pomaga!
Grzegorz W.

Dużo wiedzy
Dobra ściąga
Wypoczynek
Jagoda T.

Moim zdaniem, aby zapanować nad takim stresem należy od początku liceum regularnie się uczyć aby tydzień przed maturą nie siedzieć nad książkami i wkuwać. Ostatni rok czyli czwartą klasę poświęcić na powtórki. Myślę, że ostatni tydzień przed maturą można byłoby poświęcić na wypoczynek wśród przyjaciół zważywszy na to że pogoda majowa jest znakomita.
Magda E.

Mówić sobie, przecież to nie jest wcale takie straszne. Będzie przecież współpraca pomiędzy zdającymi, a nawet i z nauczycielami. A jak się nie uda to przecież można pisać za rok.
Ela K.

Najlepszym sposobem jest wyluzowanie się!!! Pójście na piwko, lub pojechanie nad jeziorko (nawet taki Kryspinów jest cool!!). Matura jest piękna, bo jest potem o czym rozmawiać, przynajmniej przez następny roczek...!
Ania W.

Myślę, że dobrym sposobem jest pójście do ogródka i zasadzenie czegoś, oczywiście wszystko na świezym powietrzu!
Łukasz E.

Po pierwsze należ sie trochę pouczyć-będziemy na pewno spokojniejsi wiedząc, że ciut wiadomości mieści nam się w głowie. Przyjaciele także pomogą nam pokonać stres, szczególnie wtedy, gdy wieczorem zabiorą nas na długi spacer, wypiją z nami piwo.
Ania K.

Moim zdaniem najlepiej jest uczyć się od początku roku i teraz przed maturką tylko odpoczywać i chodzić na małe imprezki, ale to w moim przypadku się nie sprawdziło. Zacząłem się uczyć wczoraj na 6 dni przed maturą i powiem szczerze, że jestem trochę zdenerwowany, ale nie powinno być większych problemów, w końcu już mam pełne kieszenie ściąg i dobrych kolegów na których mogę zawsze liczyć. Spotkanie z ptrzyjaciółmi daję bardzo dużo wtedy się tak nie myśli o tym wszystkim co nas czeka. I jeszcze jedno jak ktoś to będzie czytał z 3 klasy to bierzcie się za naukę bo jest tego całkiem dużo.
Sibil

Dużo spać, pić dużo soków, często spacerować i być dobrej myśli. To najlepszy sposób na maturę.
Piotr G.

Nie denerwować sie i myślec o czymś przyjemnym
Magda M.

Orzechy laskowe, czekolada i ukochana dziewczyna przy boku
Krzysztof Ł.

Nie wolno się stresować ponieważ jak zdasz to zdasz, a w tym stres Ci tylko przeszkodzi. A w nie zdaniu stres ci tylko pomoże... Jak zaczynam się denerwować to powtarzam sobie to zdanie i wszystko jest OK-ay!
Janusz R.

Moja propozycja to ugruntowana wiedza i wiara w siebie!
Jagoda T.

Naj warzniejsze to nie popelnić blęduf ortograficznyh a taksze dobsze sie wyspać i nie zrobić gafuf cheeeee....:)
Arkadiusz J.


Podeślij i TY swoje trzy grosze!


powrót | strona główna